Wrocławska baza Wizz Air

Węgierski przewoźnik planuje rozszerzyć swoją działalność na wrocławskim lotnisku. Wizz Air ogłosił, że w lipcu 2010 r. uruchomi na wrocławskim lotnisku swoją12 bazę operacyjną. Linia zapowiedziała również otwarcie 6 nowych połączeń z Wrocławia do Paryża Beauvais, Oslo Torp, Eindhoven, Forli Bolonii, Cork oraz Mediolanu Bergamo.


Co więcej, przewoźnik ponownie rozpocznie loty do Dortmundu oraz Doncaster-Sheffield oraz zwiększy tygodniową częstotliwość lotów do Londynu Luton z 4 do 7 połączeń. Trasy do Paryża Beauvais, Dortmundu i Oslo zostaną otwarte już w grudniu 2009 r. Loty na reszcie połączeń rozpoczną się w lipcu 2010 r. - Wrocław to już nasza piąta baza operacyjna w Polsce - powiedział John Stephenson, wiceprezes Wizz Air. - Jej otwarcie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w polski rynek lotniczy, który jest jednocześnie największym rynkiem Wizz Air. - Uruchomienie bazy linii lotniczej Wizz Air we Wrocławiu to dowód na to, że przewoźnicy dostrzegają potencjał gospodarczy i turystyczny miasta oraz całego regionu.


Nowe połączenia to wielka szansa na wzrost liczby zagranicznych turystów odwiedzających Wrocław i Dolny Śląsk - tak decyzje inwestycyjne przewoźnika komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław S.A. Szacuje się, że w związku z nową bazą zatrudnienie znajdzie bezpośrednio na lotnisku około 35 osób, zaś pośrednio nawet kilkaset. Nowe połączenia prawdopodobnie spowodują wzrost liczby obsłużonych pasażerów nawet o 300 tysięcy rocznie. Liczba dodatkowych turystów, którzy odwiedzą Dolny Śląsk, może zwiększyć się dzięki temu średnio o 50 tysięcy, a przychody z tytułu ich odwiedzin to około 50 mln zł.

Wydanie: 6/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail