Z Warszawy do Popradu

Regionalny słowacki przewoźnik lotniczy Danube Wings rozpoczyna działalność na polskim rynku. W dniu 25 października 2009 r. uruchomione zostaną loty na trasie: Poprad/Tatry Warszawa - Poprad/Tatry. Pierwszy lot słowackiego przewoźnika Danube Wings odbył się 30 marca 2009 r. z Popradu do Bratysławy.


W czerwcu do floty został włączony trzeci samolot ATR-72. W tym samym czasie słowacki przewoźnik - poprzez uruchomienie połączenia Bolonia - Crotone, wszedł na włoski rynek lokalny. Jednym z ostatnich sukcesów było przyjęcie Danube Wings do Stowarzyszenia Europejskich Regionalnych Linii Lotniczych - ERA. Od 15 lipca 2009 r. istnieje VIP Wings, który pod handlową nazwą Danube Wings, będącym członkiem ERA, obsługuje regularne i nieregularne połączenia lotnicze samolotami typu ATR-72. Obecnie linie Danube Wings obsługują miesięcznie ponad 10 tysięcy pasażerów, a liczba zainteresowanych stale rośnie. Kolejnym istotnym krokiem w rozwoju regionalnych linii jest uruchomienie lotów do Polski. Utworzenie połączenia Poprad/Tatry - Warszawa - Poprad/Tatry jest pozytywnym rezultatem starań o zdobycie połączeń z Polską. Poprad i region Wysokie Tatry są bardzo atrakcyjnym miejscem dla Polaków, ze względu na piękne góry, wspaniałe ośrodki narciarskie, kompleksy termalne i bliskość Zakopanego. - Wiemy, że zainteresowanie połączeniem Poprad-Warszawa jest ogromne, dlatego jesteśmy przygotowani na zwiększenie ilości połączeń na tym kierunku - powiedział Ing. Arpad Agócs, dyrektor handlowy Danube Wings. Przewoźnik nie pobiera także dodatkowych opłat za przewóz bagażu.


Rozkład lotów:

Środa, piątek:
Warszawa - Poprad/Tatry (wylot o godz. 16:30, przylot o godz. 17:30)
Poprad/Tatry - Warszawa (wylot o godz. 18:00, przylot o godz. 19:00)

Niedziela:
Poprad/Tatry - Warszawa (wylot o godz. 12:10, przylot o godz. 13:10)
Warszawa - Poprad/Tatry (wylot o godz. 13:50, przylot o godz. 14:50).


Wydanie: 6/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail