Obraduj inaczej...

Konferencja w kajutach krążownika z czasów II wojny światowej, a może w stylowych suites z widokiem na zoo czy w dawnym szpitalu Joannitów? Obiekty biznesowe w Europie coraz częściej zaskakują niecodzienną lokalizacją i wystrojem, oferując przy tym pełnię najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.


rt_2009_10-14.jpg

Szczególnie dużo nietypowej przestrzeni dla spotkań zawodowych proponują, wydawać by się mogło, konserwatywni Anglicy. A może oni potrafią po prostu dobrze się reklamować?


Wielka Brytania

HMS "Belfast" to krążownik lekki brytyjskiej marynarki Royal Navy z okresu II wojny światowej, który brał udział w osłonie konwojów arktycznych i ma na koncie przechwycenie wielu niemieckich jednostek. Potem pełnił służbę na Dalekim Wschodzie, uczestnicząc m.in. w konflikcie koreańskim. Dziś, uratowany przed złomowaniem dzięki staraniom społeczeństwa brytyjskiego, cumuje na Tamizie między London a Tower Bridge i jest największym okrętem-muzeum na naszym kontynencie.


Jego wnętrza udostępniane są m.in. na konferencje, zjazdy i spotkania na wysokim szczeblu. Goście mają do dyspozycji dwa pokłady, a na nich cztery przestronne sale mogące pomieścić do 450 osób. Są to: Ships Company Dining Hall licząca 150,5 mkw. i mieszcząca 30-240 gości w zależności od ustawienia stołów, 80-metrowy Gun Room na 40-120 miejsc, 66-metrowy Ward Room na 30-100 osób oraz kameralna przestrzeń Admirals Quarters and Ante licząca 32 mkw. oraz najwyżej 35 osób.


Pewną niedogodność stanowią bez wątpienia niskie sufity - 1,95 m w przypadku największej sali, a dochodzące maksymalnie do 2,2 m. Z burty można podziwiać panoramę Londynu z więzieniem Tower i parlamentem na pierwszym planie. Dodatkową atrakcją jest okazja zwiedzenia części muzealnej krążownika, rozlokowanej na dziewięciu pokładach statku. Adres: Morgan's Lane, Tooley Street, London; www.conferences-uk.org.uk/ Map_venue.asp?code=SE1 2JH&Venue= HMS Belfast London SE1 &id=796 Regent's Park to jeden spośród królewskich parków w Londynie. Zajmuje 197 hektarów. Znajduje się częściowo w City of Westminster, a częściowo w London Borough of Camden. Na północy parku ulokowane zostało londyńskie zoo.


I w tej właśnie części stoją obiekty mogące pomieścić 15-300 osób. Elegancka Prince Albert Suite o...

Wydanie: 6/2009, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail