Pilot po włosku

Zostać pilotem i przewodnikiem grup turystycznych we Włoszech jest znacznie trudniej niż w Polsce. Blisko roczne kursy poprzedzają trudne egzaminy z języków obcych, geografii kraju i świata oraz wiedzy ogólnej.


rt_2009_10-30.jpg


Zawód pilota grup turystycznych, przez wiele lat określanego jako cicerone od znanego z elokwencji wybitnego mówcy rzymskiego Marka Tuliusza Cycerona, został uznany dopiero niedawno.


Pierwsze przepisy dla tego zawodu ustanowiło w XVIII w. Państwo Kościelne (764-1870), odpowiednie regulacje wprowadzono też w Królestwie Włoch (1861-1946). Obecnie zgodnie z art. 11 Przepisu 217 1983, Legge Quadro per il turismo Attivita" Professionali: pilotem jest ta osoba, która z racji wykonywanego zawodu towarzyszy jednostkom lub grupom podczas oglądania dzieł sztuki, wizyt w muzeach, galeriach, wykopaliskach archeologicznych, przekazując wiadomości historyczne, z dziedziny sztuki oraz zakresu przyrody.


Aby zostać pilotem, trzeba być obywatelem Włoch lub innego kraju należącego do UE, mieć ukończone co najmniej 18 lat i szkołę średnią, mieć stałe zameldowanie w danym...

Wydanie: 6/2009, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail