Jak nie spać w sylwestra

Sylwester jest dla hotelarzy okresem intensywnej pracy, choć jak na ironię klienci oczekują tego dnia, że zbyt łatwo i szybko nie zasną... Zwykle (szczególnie w górach) w tym okresie trudno znaleźć jakiekolwiek wolne miejsca. Hotele i pensjonaty oferują rozmaite pakiety, zawierające, oprócz typowych usług hotelowych, również oferty szczególnego uczczenia ostatniego dnia roku.

Obecnie w okresie sylwestrowym wysokie obłożenie notują nie tylko obiekty położone w górach, choć oczywiście ten kierunek zdecydowanie dominuje. Coraz chętniej klienci wybierają spędzenie tego szczególnego dnia nad morzem czy nad jeziorami. Sporym powodzeniem cieszą się pobyty w obiektach zabytkowych, gdzie często urządzane są bale w stylu dawnych epok. Osobną grupą są obiekty typu SPA, które oferując rozmaite pakiety przez cały rok, mają kompletną ofertę pobytów sylwestrowych, bez względu na to, gdzie są zlokalizowane.

Klasycznie, czyli w górach
Góry, jako kierunek wyjazdów dominujący bez względu na to, czy są to Beskidy, Tatry czy Sudety, na przełomie roku przeżywają prawdziwe oblężenie. Widać to również po cenach, które w tym okresie są najwyższe. Nie znaczy to, że zarządzający obiektami tam zlokalizowanymi nie kuszą specjalnymi sylwestrowymi ofertami. Pakiety specjalnie na tę okazję przygotowują nie tylko hotele, ale również ośrodki wczasowe i domy wypoczynkowe.


Przykładowe oferty pakietów
sylwestrowych w polskich górach:
Ośrodki wczasowe i wypoczynkoweDom Wczasowy ZAMEK, Krynica-Zdrój
Cena: od 830 zł/os.

Pakiet: pobyt 28.12.2009 - 02.01.2010, pokój 3-4-osobowy z łazienką i TV; 5 śniadań, 4 obiadokolacje i 1 obiad, wieczorek zapoznawczy + lampka wina - 28.12.09 r.; kulig z poczęstunkiem grillowym + "grzaniec" - 29.12.09 r.; zabawa lodowa w Hali Lodowej - jazda na łyżwach - wstęp 1 godz.; zabawa sylwestrowa w jadalni, muzyka mechaniczna - DJ, menu.
Ośrodek Wypoczynkowy SIEMION, Szczyrk
Cena: od 810 zł/os.
Pakiet: pobyt 29.12.2009 - 02.01.2010, studio - pokój 3-osobowy; wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje i 1 obiad, wieczór karaoke + kufel piwa, ubezpieczenie, opieka rezydenta; zabawa sylwestrowa: bal z menu i obsługą kelnerską.

Hotele
Hotel BAVARIA ***, Wisła
Cena: 2250 zł/os.
Pakiet: pobyt 28.12.2009 - 02.01.2010; pokój 2-osobowy z łazienką i TV; wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje i 1 obiad w Restauracji "Bavaria", biesiada jaskiniowców, kulig z napadem zbójnickim, spacer górski, wstęp do sauny i jacuzzi, ubezpieczenie; zabawa sylwestrowa: w stylu bawarskim z menu i obsługą kelnerską, muzyką na żywo.
Hotel MUFLON ***, Ustroń
Cena: 1335 zł/os.
Pakiet: pobyt 28.12.2009 - 02.01.2010; 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje serwowane, 1 kolacja w ramach kuligu, 1 kolacja - biesiada śląska, 1 kolacja w ramach balu sylwestrowego, 1 dancing z DJ-em, kulig, biesiada śląska; zabawa sylwestrowa: bal z zespołem muzycznym i menu.

Ciekawe, jak będzie wyglądał ruch turystyczny w tym roku w regionach graniczących ze Słowacją. Po wejściu tam od 1 stycznia euro nastąpił gwałtowny odwrót naszych turystów i zwiększone zainteresowanie ofertą krajową. Po pierwszym szoku powoli jednak następuje oswojenie się z nową sytuacją. Okres sylwestrowy będzie więc doskonałym prognostykiem na resztę sezonu. Jeśli polscy turyści zdecydują się na powrót na Słowację, zapewne sytuacja zacznie powoli wracać do stanu z lat poprzednich, choć tak dużego ruchu, jaki był w latach poprzednich, raczej już nie będzie. Czynnikiem pozapsychologicznym będzie kurs euro. Jeśli nie wzrośnie on...

Wydanie: 7/2009, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail