Francuscy dziennikarze w Gdańsku

W dniach 22-25 października w Gdańsku, odbył się 12. Kongres Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych AJT z Francji. Jest to pierwszy kongres tego stowarzyszenia, który odbył się w Europie Centralnej.


Prawie 80. dziennikarzy z największych wydawnictw i mediów rynku francuskiego spędziło w Gdańsku i na Pomorzu trzy dni, w czasie których zapoznali się z potencjałem turystycznym miasta i regionu. Zwieńczeniem kongresu była uroczysta Gala w Dworze Artusa z pokazem mody i biżuterii z bursztynu. Wśród uczestników kongresu znalezli się dziennikarze takich wydawnictw jak: Le Monde, Gala, Femme Actuelle, Prima, LŐExpress, Le Point, Nouvel Observateur, magazynów branżowych takich jak Tour Mag i Quotidien du Tourisme oraz programu pierwszego telewizji publicznej TF1. Konkurentem Gdańska, ubiegającym się o przyjęcie dziennikarzy w 2009 roku była Barcelona. Kongresy AJT organizowane są co roku, naprzemiennie za granicą i na terenie Francji.

Wydanie: 7/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail