Gdzie latali klienci eSKY.pl

Portal eSKY.pl podsumował zakończony już na dobre sezon wakacyjny 2009. Z pewnością nikogo nie zaskoczy fakt, że w okresie letnim rodacy najczęściej podróżowali do Wielkiej Brytanii. W czerwcu i lipcu co czwarty klient eSKY.pl kupował bilet właśnie na Wyspy, a w sierpniu i wrześniu kierunek ten wybierał jeden na pięciu podróżnych.


Kolejne miejsca w rankingu zajęły Niemcy, Włochy, Hiszpania i Francja, jednak udział tych krajów w zestawieniu najpopularniejszych kierunków podróży nie przekracza 10 proc. W zestawieniu miast docelowych wysoko uplasowały się Paryż i Rzym. Prawie co czwarty podróżny zakładał rezerwację z wyprzedzeniem nieprzekraczającym tygodnia. Mniej niż połowa klientów eSKY.pl (ok. 40 proc.) pomyślała o bilecie z wyprzedzeniem większym niż miesiąc przed planowaną podróżą. Większość pasażerów podejmując decyzję o zakupie biletu kieruje się przede wszystkim jego ceną i wybiera usługi tanich przewoźników.


Okazuje się jednak, że nie zawsze "tanie linie" są naprawdę tanie. Jednak na podstawie analizy wydatków na bilety zakupione w okresie wakacyjnym, można stwierdzić, że już samo porównanie cen biletów nie zawsze wypada na korzyść linii "tanich". W zależności od miesiąca granica, poniżej której kształtowało się 25 proc. cen biletów linii regularnych, to 550 - 600 zł. Jednocześnie granica, powyżej której kształtowało się 25 proc. cen biletów tanich przewoźników, to 540 - 630 zł. Co to oznacza w praktyce? W przybliżeniu co czwarty podróżny wybierający linie tanie zapłacił za bilet więcej niż co czwarty podróżny wybierający linie regularne!


Województwo mazowieckie z Warszawą, w której skupia się życie biznesowe Polski, przewodzi w rankingu regionów, z których wywodzą się podróżni. Mieszkańcy tego regionu stanowili 28 proc. wszystkich podróżujących w okresie od czerwca do września. Na drugim miejscu wśród podróżujących znajdują się mieszkańcy województwa śląskiego - średnio 16 proc. wśród wszystkich osób, które w okresie wakacyjnym zarezerwowały w serwisie eSKY.pl bilet lotniczy. Kolejne miejsca zajęły Małopolska, Pomorze i Wielkopolska. Województwa charakteryzujące się najmniejszą mobilnością w okresie wakacyjnym to świętokrzyskie i lubuskie.

Wydanie: 8/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail