PART w INTERREG

Polska Agencja Rozwoju Turystyki S.A., jako jedyny partner wiodący z Polski i zarazem jedyny z nowych państw członkowskich, została partnerem wiodącym projektu w ramach unijnego programu współpracy międzyregionalnej INTERREG IVC.


Projekt "Business to Nature" (B2N) został zatwierdzony na początku listopada w Sztokholmie przez Komitet Monitorujący Programu INTERREG IVC. Jest to pierwsza inicjatywa na tak dużą skalę w Europie mająca na celu identyfikację oraz transfer najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarczego na terenach cennych przyrodniczo. B2N skupia jedenastu partnerów z dziewięciu krajów europejskich, zarówno starej piętnastki (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Portugalia), jak i nowych krajów członkowskich (Polska, Litwa, Bułgaria, Słowenia). Podczas 3-letniego okresu realizacji projektu beneficjenci będą wspólnie opracowywać system kompleksowego wspierania przedsiębiorczości na obszarach, które z uwagi na swój wrażliwy charakter nie powinny bądź nie mogą zostać przeznaczone pod działalność mającą negatywny wpływ na środowisko. Są to często obszary konfliktów społecznych, czego przykładem w Polsce są sprzeciwy społeczności lokalnej wobec poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego. Celem projektu B2N jest pokazanie, na podstawie doświadczeń innych europejskich regionów, iż możliwe jest pogodzenie działalności gospodarczej z ochroną środowiska naturalnego. Budżet projektu wynosi
1,95 mln euro.Wydanie: 8/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail