MAROKO

rt_2009_12-8.jpgMaroko ma do dyspozycji wybrzeże zarówno Morza Śródziemnego jak i Atlantyku. Dzięki temu wybrzeże tego, jak na Afrykę niewielkiego, kraju ma długość 1835 km. Daje to spore możliwości dla turystyki.


Maroko pośród krajów śródziemnomorskich nie należy do najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Wynika to zapewne przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszym jest odległość, drugim zaś klimaty. O ile klimat ten w miesiącach letnich, szczególnie w niektórych regionach, jest dla turystów z naszego regionu znacznie łagodniejszy niż np. w Egipcie, jednak redukuje on możliwość wypoczynku w miesiącach zimowych. Jednak są duże szanse na to, by Maroko stało się mocnym punktem na mapie turystycznej regionu.


Turyści w Maroku

Z uwagi na położenie, podstawową grupę turystów stanowią Hiszpanie i Francuzi (ci ostatni stanowią obecnie ok. 20 proc. wszystkich turystów zagranicznych). Dzieje się tak dzięki bezpośrednim połączeniom promowym. Szczególnie dogodne możliwości wypoczynku w Maroku mają Hiszpanie, którzy mogą łatwo dostać się tam z należących do Hiszpanii miast na afrykańskim wybrzeżu: Ceuty i Mielili (w ten sposób UE obejmuje również fragment Afryki). Główny ruch turystyczny skupiony jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Wybrzeże atlantyckie, z tego punktu widzenia, wydaje się niedostatecznie zagospodarowane. Dotychczas polscy turyści w marokańskich statystykach mieścili się w kategorii: inne. Można jednak zauważyć pewne zmiany w tej dziedzinie - zaczęliśmy być grupą uwzględnianą w statystykach.


Wybrane oferty wyjazdów do Maroka.

Wycieczki objazdowe

Cesarskie Miasta - Selectours 7 dni Cena: od 2489 zł Trasa: Agadir, Essaouira, Safi, Casablanca, Rabat, Volubilus, Meknes, Fez, Beni, Mellal, Marrakesz, Agadir Zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych, HB.

Cesarskie Miasta - Rainbow Tours 7 dni Cena: od 2489 zł Trasa: Volubis-Rabat-Meknes-Fez-Marrakesz- -Agadir Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych ze śniadaniem

Cesarskie Miasta - Sky Club 7 dni Cena: od 2590 zł (last minute) Trasa: Agadir, Essaouira, El Jadida, Casablanca, Rabat, Meknses, Volubilis, Fes, Beni Mellal, Marakesz, Agadir Volubis, Rabat, Meknes, Fez, Marrakesz, Agadir Zakwaterowanie w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych, HB ## Cesarskie Miasta - Neckermann 7 dni Cena: 4089 zł Trasa: Agadir, Marrakesz, Casablanca, Rabat, Meknes, Volubilis, Fez, Afourer, Agadir. Zakwaterowanie w hotelach FB, wszystkie wstępy i opłaty wliczone w cenę.


Imprezy pobytowe

Region Agadiru, Anezi - Triada Hotel 4-gwiazdkowy, HB 7 dni: 2143 zł 14 dni: 2865 zł

Le Tivoli - Scan Holiday Hotel 4-gwiazdkowy, HB 7 dni: od 2200 zł 14 dni: od 2786 zł

Sud Bahia - Ecco Holiday Hotel 3-gwiazdkowy, śniadania 7 dni: od 2306 zł (last minute) 14 dni: od 3113 zł (last minute)

Kenzi Europa Hotel 4-gwiazdkowy, All Inclusive 7 dni: 2600 zł 14 dni: 4445 zł


Turystyka coraz ważniejsza


Obecnie...

Wydanie: 8/2009, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail