Najlepsze prace magisterskie

W warszawskim Novotelu
8 grudnia odbyło się wręczenie nagród Ministra Sportu i Turystyki w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej. Konkurs odbył się już po raz VII.
Nagrody w imieniu Ministra Sportu i Turystyki wręczyła podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Katarzyna Sobierajska. Laureatką pierwszej nagrody została Ewa Puciata za pracę pt. "Czynniki warunkujące sukces produktów turystycznych województwa małopolskiego".

Praca została napisana pod kierunkiem dr inż. Marzeny Lemanowicz w Szkole Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Czichon. Napisała ona pracę pt. "System informacji turystycznej w Polsce na tle wybranych krajów europejskich". Promotorem tej pracy była dr inż. Katarzyna Karbowiak, a praca powstała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Trzecią nagrodę przyznano Mateuszowi Rakowi za pracę magisterską pt. "Kierunki wykorzystania technologii informatycznych w procesie świadczenia usług turystycznych (na przykładzie Biura Turystycznego "bis-pol"). Praca powstała pod kierunkiem prof. UEK dr. hab. Józefa Sali na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Laureaci oraz ich promotorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe.

Z roku na rok na konkurs zgłaszanych jest coraz więcej prac magisterskich. Powinno to cieszyć wszystkich, którym zależy na rozwoju branży turystycznej, cieszy również, że ministerstwo dostrzega potrzebę promowania prac omawiających tę tematykę.

Dobrze też, że doceniani są nie tylko młodzi ludzie wkładający w swoje prace dużo energii, ale również ich promotorzy, dla których liczy się nie tylko liczba magistrów, ale również jakość. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.Wydanie: 8/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail