Hotelarze z Akademii Morskiej

Akademia Morska w Gdyni skończyła w tym roku 90 lat. Laikowi uczelnia ta kojarzy się przede wszystkim z kształceniem oficerów marynarki handlowej. Tymczasem możemy na tej uczelni znaleźć również kierunki ściśle związane z turystyką.

Dla wielu osób może być zaskoczeniem spotkanie absolwenta Akademii Morskiej o specjalizacji hotelarskiej. Tymczasem działa tam na wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Katedra Organizacji Usług Turystyczno-Hotelarskich. Okazuje się, że osoby znające specyfikę szkolnictwa morskiego nie będą zaskoczone takimi zajęciami.

Zawód - intendent
Przez wiele lat uczelnia kształciła specjalistów, którzy później pracowali na statkach w charakterze dziś już egzotycznie brzmiących nazw specjalności: intendenta i ochmistrza. Ich obowiązki w gruncie rzeczy były obowiązkami typowo hotelarskimi. Intendent dowodził ochmistrzami. - Intendent, wraz z podległą mu załogą, do której należeli między innymi ochmistrzowie, miał za zadanie zapewnić załodze spanie, jedzenie oraz zagospodarować czas wolny, ponieważ marynarze nie pełnią przecież służby przez całą dobę - opowiada prof. nadzw. AM dr hab. inż. Piotr Palich,...

Wydanie: 8/2009, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail