Wesele na ciepło i zimno

Na egzotycznej wyspie czy w zabytkowym zamku? Pomysłów na przyjęcie ślubne jest wiele. Nie każde musi koniczne odbywać się w restauracyjnej sali bankietowej, a jeśli, to niech i ona nie będzie banalna i zlokalizowana tuż za rogiem.


rt_2009_12-44.jpg

Wszystko zależy oczywiście od zasobności portfela, ale jak wiadomo, wielu z nas działa dalej tak, jak czyniła to ongiś polska szlachta: zastaw się, a postaw się. W końcu to jedyne takie wydarzenie w życiu, przynajmniej w założeniu. Niektóre miejscowości oraz obiekty zrobiły z takich uroczystości swoistą specjalizację. Podobnie jest z niektórymi biurami, które świadczą tego typu usługi. Na naszym rynku nie jest to jeszcze zbyt popularne, ale z czasem może okazać się tą ciekawą niszą.


W zamku po włosku

Castello di Septe, w miejscowości Mozzagrogna w regionie Abruzji, jest uważany za jeden z najpiękniejszych zamków w środkowych Włoszech. Już nocleg w jednej z jego 40 komnat, z których rozpościera się widok na położoną niżej dolinę rzeki Sangro, a dalej na Adriatyk lub łańcuch Apeninów, to wyjątkowe przeżycie.


Zamek, który za czasów Longobardów był skromną fortyfikacją, na przestrzeni wieków zmieniał swój pierwotny kształt. Dziś, po gruntownym, wieloletnim liftingu wygląda może trochę za bardzo jak nowy, ale kolejne lata nałożą patynę na jasne mury, a atmosfera wnętrz jest jednak zdecydowanie baśniowa. Zwłaszcza w podziemiach zamku, którego bez wątpienia oryginalne, stare, kamienne sklepienia i grube mury, podświetlone miodowym światłem, pozwalają wyobraźni cofnąć się do czasów średniowiecza.


rt_2009_12-43.jpg


Taki entourage służy zarówno pobytom weekendowym, noworocznym, jak i nowożeńcom, mogącym spędzić noc w sugestywnym apartamencie Joanny Kastylijskiej. Można mieć tylko nadzieję, że nie nawiedza ich duch oszalałej z miłości królowej, która po Europie obwoziła truchło zmarłego małżonka (co opisuje barwnie Andrzej Bart). Ogród położony na tyłach zamku skłaniają do urządzenia ślubnego przyjęcia all' aperto, czyli na świeżym powietrzu, podobnie jak położona kilkanaście stopni niżej i wyłożona kamieniem przestrzeń wokół sadzawki. Na ceremonię ślubną zarezerwować można również podziemia i salę restauracyjną. Młoda para może wypożyczyć stylowe auto, zażyczyć specjalnego menu obfitującego w regionalne potrawy, przednie wina z abruzyjskich winnic składowane w zamkowej piwnicy i ognie sztuczne o północy, a o dzieci gości zadba w razie potrzeby baby sitter. www.castellodisepte.com


Nie dla zmarzluchów

Miejscem en vogue na przyjęcia weselne jest Absolut Icebar London, urządzony w dawnych piwnicach z winem Monarchii Brytyjskiej. To jedyny bar w Wielkiej Brytanii zrobiony całkowicie z lodu i utrzymywany w stałej temperaturze -5 st.C. Z lodu wykonana...

Wydanie: 8/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail