Dokąd latają Polacy

Wyszukiwarka turystyczna Skyscanner przedstawiła 50 najczęściej wyszukiwanych przez polskich użytkowników kierunków lotów na rok 2010. Na pierwszym miejscu niepodzielnie panuje Londyn. Na drugim miejscu znajduje się Paryż. Trzecie miejsce należy do Barcelony, Rzym i Madryt znajdują się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu.


Do popularności europejskich kierunków przyczyniły się ceny biletów lotniczych. Do wymienionych pięciu miast można polecieć już za około 80 zł tam
i z powrotem (Londyn), 120 zł (Paryż), 140 zł (Rzym), 235 zł (Barcelona), 350 zł (Madryt) (dane pochodzą z wyszukiwarki Skyscanner). Szóste miejsce należy do Dublina. Natomiast dziesiątkę najpopularniejszych destynacji zamykają ciepłe kraje południowej Europy
i miejsca: Lizbona, Teneryfa i Porto.
O ile europejskie kierunki wyszukiwań lotów nie dziwią, to Bangkok, który znalazł się na wysokiej 7 pozycji, jest nietypowym kierunkiem dla polskich turystów. Sprzyjać temu może większa niż przed rokiem liczba przewoźników, z którymi można się, co prawda z przesiadką, dostać do Bangkoku: Finnair, Lufhansa, KLM, Aerofłot, Air France, Air Berlin, Austrian Airlines, SAS i rodzimy LOT, a ceny biletów zaczynają się od 2040 zł tam i z powrotem. 

Wydanie: 9/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail