Małopolska potęga

Województwo małopolskie należy do regionów Polski o jednym z największych potencjałów turystycznych. Mamy tu możliwości uprawiania zarówno turystyki aktywnej jak i kulturowej, w obu przypadkach najwyższej próby.

rt_2010_1-33.jpg

Na terenie tego województwa znajdują się sztandarowe polskie atrakcje turystyczne. Mamy tu więc Kraków, który nawet samodzielnie zapewniłby województwu silną pozycję na turystycznej mapie Polski. Również w województwie małopolskim znajdują się Podhale wraz z Zakopanem oraz Tatry.


Aktywna Małopolska

Bez względu na to, jaki mamy stosunek do Zakopanego, trudno chyba znaleźć osobę uważającą się za prawdziwego turystę, która nie odwiedziła tego miasta. W zasadzie nie da się uniknąć tej wizyty, jeśli chcemy odwiedzić jedyne nasze góry typu alpejskiego. Jest więc to jeden z bardziej obleganych przez turystów regionów w Polsce. Można spokojnie mówić o fenomenie Zakopanego, ponieważ miasto to potrafi być dla turystów bardzo uciążliwe, zarówno w trakcie pobytu jak i podczas prób dotarcia tam lub wyjazdu. Jednak nie zniechęca to rzesz turystów do przyjazdu.


Podhale będące kolebką polskiego narciarstwa jest głównym, ale nie jedynym regionem w województwie dającym możliwość uprawiania narciarstwa. Czynione są kolejne inwestycje w innych miejscach. Przykładem może być tu stacja narciarska w Czorsztyn Ski w Kluszkowcach.

rt_2010_1-31.jpg
Ten stosunkowo niewielki obiekt oferuje rozmaite atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci, do tego dzięki kolejce grawitacyjnej i trasie do rowerowego downhillu zapewnia atrakcje również poza sezonem narciarskim. Poza terenami górskimi, oferującymi warunki do uprawiania wszelkich możliwych sportów górskich, dolinki podkrakowskie są jednym z głównych regionów wspinaczkowych w Polsce. Do tego warto dodać startujący z terenu województwa Transjurajski Szlak Konny oraz Zalew Czorsztyński oferujący możliwość uprawiania sportów wodnych. Jak widać województwo to oferuje niemal nieograniczone możliwości w zakresie turystyki aktywnej.


Przyroda

Na terenie Małopolski znajduje się wiele obszarów szczególnie cennych przyrodniczo. Widać to wyraźnie w różnych formach ochrony, jakimi obszary te są objęte. W województwie znajduje się sześć parków narodowych (jeden tylko w niewielkiej części znajduje się w województwie małopolskim) oraz jedenaście krajobrazowych i ponad osiemdziesiąt rezerwatów przyrody. W sumie różnymi formami ochrony objętych jest 53 proc. powierzchni województwa. Jest to...

Wydanie: 9/2009, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail