Tylko mnie kochaj...

Dam Ci serce szczerozłote, dam konika cukrowego, weź to serce, wyjdź na drogę i nie pytaj się, dlaczego - śpiewał Marek Grechuta. A jakie wyznania usłyszą zakochani na walentynki w 2010 r. i jakie atrakcje zarezerwowały na ten czas hotele i miasta? Jakkolwiek spece od hotelowego marketingu starają się przygotowywać specjalną ofertę na walentynki, jednak repertuar propozycji jest w większości obiektów zbliżony i mało wyszukany: wyskokowy trunek na powitanie, kolacje przy świecach, wieczorki tańcujące, a w SPA masaże.

rt_2010_1-17.jpg

Polskie hotele kopiują przy tym wzory zachodnie, a te od lat są raczej niezmienne. Różnica polega jednak na tym, że niektóre zagraniczne destynacje kojarzone są, niezależnie od pory roku, jako miejsca stworzone jakby specjalnie dla zakochanych, jak Paryż czy Werona, co jest oczywiście dodatkowym wabikiem. Poza tym wybrane zagraniczne miasta - w tym wspomniana wcześniej Werona, organizują w tym czasie specjalne festyny czy uroczystości firmowane S.Valentine, a wtedy po prostu warto się w nich znaleźć. Co warte podkreślenia, impreza nie ma nic wspólnego z kiczem różowych baloników w kształcie serca: jest nastrojowo, romantycznie, czyli tak, jak ma być.


Miło, bez fajerwerków

Wino musujące i truskawki oraz bukiet kwiatów z miłosnym wyznaniem od ukochanego czekające w pokoju na powitanie, a następnie romantyczna kolacja przy świecach przy nastrojowej muzyce, śniadanie do łóżka, zabawy taneczne i nocne seanse wellnessowe to oferta Clarion Hotel, Grand Baltic Resort&Spa w Dźwirzynie nad Bałtykiem. Cena od 1475 zł od pary za 3 dni pobytu. Dźwirzyno położone jest 13 kilometrów od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną łączącą te wody zwaną Kanałem Resko.


Oczywiście zimą nie można się kąpać, choć być może wśród zakochanych znajdzie się jakiś mors, natomiast koniecznie trzeba się wybrać na wielokilometrowy spacer po jednej z najpiękniejszych, piaszczystych plaż na wybrzeżu, która przechodzi w wysoki wał wydmowy, dochodzący do 16 m n.p.m.


rt_2010_1-12.jpgTaka marszruta pozwoli podreperować stan gardła oraz serca, miejscowość ma bowiem status uzdrowiska, gdzie leczy się schorzenia układu oddechowego i krążenia. www.grandbaltichotel.pl Villa Verde Hotel Resort@Spa zaprasza na walentynkowy weekend, podczas którego na zakochanych czekać będzie butelka wina i puchar egzotycznych owoców zanurzonych w czekoladzie, a potem oczywiście romantyczna kolacja przy świecach z pobudzającymi zmysły drinkami Verde Love oraz 2 zmysłowe masaże Thalgo De La Mer, wykonywane jednocześnie w jednym gabinecie zabiegowym oraz dwa seanse w grocie solnej. Na szczęście hotel, położony na obrzeżach Zawiercia, znajduje się w samym sercu pięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która sama w sobie ma sporo...

Wydanie: 9/2009, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail