Sylwetki laureatów w konkursie na najlepsze prace magisterskie

rt_2010_1-8.jpgW poprzednim numerze informowaliśmy o wręczeniu nagród Ministra Sportu i Turystyki autorom najlepszych prac magisterskich z zakresu turystyki oraz ich promotorom. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów oraz ich plany zawodowe.


Ewa Puciata, laureatka pierwszej nagrody za pracę magisterską "Czynniki warunkujące sukces produktów turystycznych województwa małopolskiego", napisana pod kierunkiem dr inż. Marzeny Lemanowicz w Szkole Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jestem absolwentką kierunku turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a także studentką ostatniego roku zarządzania w Szkole
Ewa Pacuła
Głównej Handlowej w Warszawie.


Dlaczego wybrałam turystykę? Wydawała się kierunkiem interesującym, zgodnym z moimi zainteresowaniami oraz z dobrymi perspektywami na przyszłość. Okazało się to dobrym wyborem. Z każdym rokiem studiów nabierałam coraz większej pewności, że właśnie tym chcę zajmować się w życiu. Starałam się dowiedzieć się i nauczyć jak najwięcej, żeby móc to później wykorzystać w praktyce.


Chcę zajmować się turystyką nie tylko jako zainteresowaniem w wolnym czasie, ale także zawodowo. Moim zdaniem dobrze robić można tylko to, co się lubi robić. Moje plany wiążę więc z tą dziedziną zarówno ze względu na wykształcenie, jak i zainteresowania.


Atrakcje Małopolski zainteresowały mnie w czasie pierwszej podróży do tego regionu. Często żartuję, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję i chęć coraz lepszego poznawania Małopolski. Na początku patrzyłam na wszystko okiem zwykłego turysty. Później nad wieloma aspektami zastanawiałam się z tej drugiej strony, a więc jak turystyka wygląda tutaj z punktu widzenia osób planujących, organizujących, a przede wszystkim promujących różnorodne działania przyczyniające się do ogromnej popularności regionu wśród turystów. Decydując się na temat pracy magisterskiej kierowałam się radą promotora, aby pisać o czymś, co mnie interesuje. Wybór był oczywisty. W mojej pracy pt. "Czynniki warunkujące sukces produktów turystycznych województwa małopolskiego" chciałam scharakteryzować to, co wpływa na fenomen Małopolski, oraz przedstawić ją jako doskonały przykład dla innych regionów. Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Czichon za pracę pt. "System informacji turystycznej w Polsce na tle wybranych krajów europejskich" w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Promotorem była dr inż. Katarzyna...

Wydanie: 9/2009, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail