Kampania wizerunkowa Mazowsza

Palma kurpiowska stała się głównym elementem promocji naszego regionu. Wśród jej gałązek znalazły się elementy kojarzące się mniej lub bardziej z Mazowszem: fortepian, jabłka, słoneczniki, gitary, laptopy... Kolażowa palma pojawiła się na 60 miejskich billboardach i plakatach w środkach komunikacji, opatrzona początkowo tylko pytaniem: A Ty już wiesz ... Przechodnie i podróżni mieli w ten sposób zgadnąć na przykład, gdzie jest jedyne w Polsce płótno El Greco, gdzie Gombrowicz pisał Ferdydurke, czy gdzie przyszła noblistka Maria Skłodowska-Curie była guwernantką.W tym samym czasie pasażerowie metra czekający na peronach mogli zobaczyć 30-sekundowy fotokast, który w nowoczesny i dynamiczny sposób oddawał klimat i energię Mazowsza. Film - podobnie jak billboardy i plakaty - był dla widzów zagadką, ponieważ nie ujawniał autora przekazu. W ostatnim kadrze filmu pojawiało się także znane z billboardów pytanie: "A Ty już wiesz?". Ta sama zagadka w podobnym ujęciu graficznym pojawiała się również na portalach internetowych - wp.pl i goldenline.pl. Druga część kampanii przyniosła rozwiązanie tej zagadki, za którą stał region Mazowsza. Z badań przeprowadzonych na potrzeby przygotowywanej w 2008 roku Strategii Promocji Województwa Mazowieckiego wynika, że Mazowsze nie jest regionem jednolitym kulturowo ani historycznie, a mieszkańcy poszczególnych subregionów nie utożsamiają się z pozostałymi częściami województwa, czego wynikiem jest stosunkowo mały ruch turystyczny w jego obrębie.


Trwająca kampania ma to zmienić.Pierwszy etap (15 stycznia - 28 lutego br.) skierowany jest do jej mieszkańców i ma ich przekonać, że Mazowsze nie ogranicza się do stolicy, ale ma wiele innych, fascynujących turystycznie miejsc. W całej tej dynamicznej promocji zabrakło podstawowej rzeczy - informacji po angielsku. Przecież to właśnie w Warszawie mieszka wielu obcokrajowców, i to zasobnych w środki, którzy weekendy mogliby spędzać na Mazowszu, gdyby im je ktoś odpowiednio pokazał. Organizatorzy zapewniają, że obcy język pojawi się w drugim etapie kampanii, w... 2011 roku.

Wydanie: 10/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail