RPA - piłka, Mandela i dzika przyroda

11 czerwca rozpoczyna się pierwszy na Czarnym Lądzie Mundial w RPA. Nasi piłkarze co prawda na mistrzostwa nie awansowali, ale relacje z tego typu wydarzeń pełnią zawsze funkcję promocyjną, zachęcając do jego odwiedzenia. Czy będzie tak i tym razem?

rt_2010_02-24.jpg


Jednym z elementów godła południowej Afryki jest kwiat protei królewskiej przypominający gigantyczny, bo osiągający 30 cm średnicy kielicha oset. Jej nazwa to jednocześnie slangowe określenie narodowej drużyny krykieta. Zasady tej gry są tak samo trudne do pojęcia, jak reguły rządzące tym krajem, kojarzonym z pięknymi krajobrazami i Nelsonem Mandelą - byłym prezydentem i noblistą, dzięki któremu upadł apartheid.


Czarni Afrykanie, stanowiący ponad 75 proc. populacji, są dla przybyszów z zewnątrz wszyscy tacy sami, a przecież obok wielu rodzimych grup ludności afrykańskiej, jak Xhosa, Zulusi, SeSotho, BaPedi i In., żyje tu nieokreślona liczba emigrantów z krajów sąsiednich - Mozambiku, Zimbabwe, Lesotho, Suazi - stąd aż 11 języków urzędowych. W RPA każdy znajdzie coś dla siebie. Fascynujące są miasta z najstarszym w południowej Afryce Kapsztadem na czele, nazywanym najpiękniejszą metropolią świata - nie tylko z powodu wznoszącej się majestatycznie Góry Stołowej w tle.Wydanie: 10/2009, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail