Potencjał turystyczny

Pod takim tytułem odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Międzyzdrojach 19-21 maja br. Organizatorzy proponują dyskusję nad zagadnieniami związanymi z głównym jej tematem, a więc potencjałem turystycznym oraz możliwościami, sposobami i konsekwencjami jego wykorzystania. Potencjał turystyczny w szerokim rozumieniu obejmuje zarówno elementy środowiska przyrodniczego i społeczno-gospodarczego, jak i zachowania człowieka, które mogą stać się bodźcem dla rozwoju turystyki.


Omówione zostaną: elementy strukturalne (znaczenie walorów turystycznych dla kreowania produktów turystycznych, systemy informacji turystycznej) i funkcjonalne (realizacja i finansowanie inwestycji, finansowanie z UE i in.) potencjału turystycznego, metody badania i prezentacji potencjału turystycznego oraz praktyczne przykłady ich zastosowania. Organizatorem jest Katedra Zarządzania Turystyką Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Patronem branżowym imprezy jest Rynek Turystyczny. Więcej informacji na stronie: www.wzieu.plWydanie: 10/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail