Między niebem a ziemią

3000 km liczyła trasa promocyjna włoskiego regionu Wenecja Euganejska, który na przełomie stycznia i lutego zaprezentował swoją ofertę w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


W minimiasteczkach namiotowych, zorganizowanych przez venetczyków na głównych placach Pragi, Bratysławy, Budapesztu, Zagrzebia, Torunia i Warszawy, rozdawano informacyjne foldery, oferowano lokalne wina i przekąski przy akompaniamencie nastrojowej muzyki. Szczęściarze mogli wygrać w specjalnym konkursie pobyt marzeń dla dwojga w słonecznej Italii. Wemecka Eugenejska to region Włoch rozciągający się od Alp Karnickich i Dolomitów po Adriatyk i Dolinę Padu. Panujący tam łagodny, śródziemnomorski klimat sprzyja rozwojowi bogatej oferty turystycznej. Region jest wymarzonym miejscem dla amatorów zimowych szaleństw - w jego granicach znajduje się słynny ośrodkek sportów zimowych - Cortina dŐApezzo. W lecie z powodzeniem można tu uprawiać piesze wędrówki oraz wylegiwać się na plaży w okolicach Wenecji oraz Rovigo albo nad jeziorem Garda, gdzie dzieci doskonale się bawią w jednym z największych włoskich parków rozrywki - Gardaland. Koneserów sztuki przyciągną zabytkowe miasta: Padwa kojarząca się z kultem św. Antoniego, a Polakom ze studiującym tu Kopernikiem, Werona z domami Romea i Julii, Vicenza związana z czołowym architektem renesansu Andreą Palladio. Znawcy win z kolei mogą skosztować produkowanego na miejscu Bardolino. www.veneto.to

Wydanie: 10/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail