Wrocławskie MTT z atrakcjami

Ponad 12 tysięcy zwiedzających to bilans tegorocznych II Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbyły się 12-14 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia. Bogate i różnorodne stoiska ponad 320 wystawców oferowały szereg usług, począwszy od doradztwa w wyborze wyprawy marzeń i degustacji regionalnych przysmaków, poprzez odprężający masaż ciała aż po koncerty lokalnych zespołów i liczne konkursy.Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się promocyjne oferty biur podróży. Przedstawiciele sektora okazję do wymiany doświadczeń mieli w piątek, podczas dnia branżowego. Merytoryczna dyskusja o nowej ustawie turystycznej pokazała, jak wielu ludziom zależy na znalezieniu kompromisu w tej delikatnej sprawie. Przedstawiciele mediów z kolei usłyszeli m.in. o planach remontu Hali Stulecia i otwarciu Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. Hotelarze natomiast omówili sytuację przygotowań miasta do Euro 2012. Dzień zakończył się fantastyczną imprezą integracyjną dla branży, urządzoną w historycznym budynku Dworca Świebodzkiego, podczas której wręczono SPA Prestige Awards oraz przedstawiono plany rozwoju Portu Lotniczego Wrocław.


W sobotę ogromną furorę wśród odwiedzających wywołał I Dolnośląski Festiwal Kulinarny, w którym kucharze prześcigali się pomysłami na potrawy przygotowywane z produktów lokalnych. Zwyciężył pan Łukasz Terlikowski, kucharz z obiektu AZYL - Hotel & Restauracja & Grill-Bar z Kątów Wrocławskich. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też inne atrakcje, w tym Mini Grand Prix Formuły 1 i specjalna walentynkowa gra miejska, w której gracze mieli okazję m.in. zmienić zakończenie "Titanica" tak, by przypominało polską komedię romantyczną.Wydanie: 10/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail