Muzea Małopolski w 3D

Około 400 najciekawszych i najcenniejszych eksponatów z 35 małopolskich muzeów będzie można oglądać w formacie 3D w przestrzeni wirtualnej. To pierwszy realizowany na taką skalę projekt w Polsce zatytułowany "Wirtualne muzea Małopolski", w którego ramach powstanie pracownia digitalizacji zbiorów oraz portal internetowy. Najciekawsze eksponaty będzie można oglądać w formacie trójwymiarowym. Będzie można obiekty obracać, przybliżyć, przeczytać ich opis. Na nowej platformie internetowej, która powstanie na regionalnym portalu "Wrota Małopolski", dostępne będą także gry, quizy i lekcje muzealne. Projekt będzie realizował Małopolski Instytut Kultury. Muzea, które zdecydowały się do niego przystąpić, nie zapłacą ani złotówki. Na utworzenie pracowni i digitalizację eksponatów, która ma się zakończyć za dwa lata, zarezerwowano ok.
13 mln zł. 2 mln zł będą pochodzić z budżetu województwa, reszta ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz Muzeum Narodowego w Krakowie czy Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, do projektu włączyły się muzea regionalne i lokalne m.in. Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu czy Muzeum Ziemi Koszyckiej.Wydanie: 11/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail