Polacy są brytofilami

Z okazji Brytyjskiego Tygodnia Turystyki (15-21 marca) Skyscanner zaprezentował
10 narodów, które najczęściej odwiedzają Wielką Brytanię. Na czele listy "brytofili" znaleźli się Hiszpanie, a zaraz za nimi Polacy, co nie dziwi, gdyż w ciągu ostatnich kilku lat stali się jedną z największych mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii.Zwiększyła się, zatem, znacząco liczba osób, które podróżują samolotem z Polski do Wielkiej Brytanii. Niemcy są trzecim, co do wielkości, narodem, który odwiedza Wielką Brytanię, według statystyk wyszukiwarki Skyscanner, Włosi - czwartym, a Irlandczycy - piątym.
Co ciekawe, okazuje się, że miłość polsko-angielska jest wzajemna. Wśród 540 tys. turystów, którzy w minione wakacje odwiedzili stolicę, najwięcej było właśnie Brytyjczyków. Po nich kolejne miejsca zajęli Niemcy, Hiszpanie i Francuzi. Niestety jednocześnie do Warszawy przyjechało o 1/5 mniej turystów niż w 2008 r. Hotele zapełnione były tylko w 55 proc., choć stosowano korzystne zniżki.

Wydanie: 11/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail