Podatkowy aspekt inwestycji podejmowanych przed sezonem turystycznym

rt_2010_03-1.jpgMarek Piotrowski
prawnik,
doradca podatkowy


Nadchodząca wiosna to moment, w którym przedsiębiorcy działający na rynku usług turystycznych, podsumowując sezon zimowy, podejmują zarazem działania mające na celu przygotowanie przedsiębiorstwa do sezonu letniego. Dotyczy to zwłaszcza sfery inwestycji, czyli w efekcie rozszerzenia zakresu usług, poprawy jakości dotychczasowego ich świadczenia bądź modernizacji. W konsekwencji ponosząc nierzadko znaczne nakłady na zakup nowych dóbr, modernizacyjne lub remontowe - inwestujący przedsiębiorcy zainteresowani są optymalizacją podatkową podejmowanych działań na wszelkich obszarach prawa podatkowego, a w szczególności obniżeniem podatku dochodowego.Podstawowym pytaniem stawianym przez każdego przedsiębiorcę ponoszącego nakłady związane z prowadzoną firmą jest kwestia możliwości zaliczania wydatków w ciężar podatkowych kosztów uzyskania przychodów.


Nie inaczej jest również w stosunku do ponoszonych nakładów o charakterze inwestycyjnym, bowiem zaliczenie takich wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów pozwala na znaczne obniżenie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, co w efekcie stanowi o wymiernych korzyściach przedsiębiorcy.


rt_2010_03-34.jpg


Warto jednak pamiętać o wynikającej z przepisów ustaw o podatkach dochodowych zasadzie, w myśl której za podatkowe koszty uzyskania przychodów uznaje się jedynie te wydatki, które pozostają w związku z osiąganym przychodem lub zachowaniem albo zabezpieczeniem jego źródła, o ile tylko nakłady te nie zostały objęte katalogiem...

Wydanie: 11/2009, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail