Ekspedycja Wisła

- Wisła to ostatnia dzika rzeka Europy w samym jej sercu i prawdziwy skarb narodowy Polaków. Chciałbym, aby nasze oczy zostały zwrócone na problemy i potencjał Wisły, w której dorzeczu znajduje się ponad połowa powierzchni Polski - powiedział Marek Kamiński, po zakończeniu swojego ostatniego projektu.

Znany podróżnik i polarnik z Gdańska w ciągu ostatnich 8 miesięcy dwukrotnie zrealizował Ekspedycję Wisła. We wrześniu 2009 r. odbyła się pierwsza wyprawa, miesięczny spływ kajakowy grupy kajakarzy, w tym amatorów, pod przewodnictwem Marka Kamińskiego od źródeł Wisły do jej ujścia. Zimowa Ekspedycja Wisła to z kolei samotna wyprawa podróżnika w trudnych warunkach pogodowych, która zakończyła się w sobotę 20 marca na 941 km Wisły w Sobieszewie i trwała 15 dni. - Podczas spływu Marek Kamiński spał w namiocie na brzegu rzeki, jadł zliofilizowane ryby wiślane i pił przefiltrowaną wodę z rzeki. Obie wyprawy były dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Każda podróż ma swój koniec, ta jednak będzie trwała jeszcze bardzo długo - podsumował Marek Kamiński. - W postaci Szlaku Wisły - długofalowego projektu społeczno-edukacyjnego, którego cele obejmują m.in.: zgrupowanie instytucji zainteresowanych rozwojem turystyki i gospodarki związanej z Wisłą, opracowanie kampanii promocyjnej na rzecz Wisły w Polsce i na świecie, współpracę z samorządami i organizacjami rządowymi, moderowanie inicjatyw gospodarczych, turystycznych wśród osób prywatnych i podmiotów gospodarczych oraz edukację społeczeństwa.
Wydanie: 1/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail