Nowe oblicze londyńskiej elektrowni

Przez lata intrygowała przyjezdnych strzelającymi w górę kominami, jednocześnie coraz bardziej "psując" krajobraz londyńskiego City. Dziś dostała szansę na drugie życie. Dosłownie.


Plan rewitalizacji terenów elektrowni jest jednym z największych i najbardziej oczekiwanych projektów w Wielkiej Brytanii. Na działce o pow. 16 ha powstanie wielofunkcyjny kompleks, który zaoferuje ok. 771 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej, rozrywkowej oraz mieszkaniowej. Centralnym elementem koncepcji architektonicznej będzie odrestaurowany budynek elektrowni. Za opracowanie planu generalnego rewitalizacji odpowiedzialny był architekt Rafael Vinoly.


W lutym agencja rządowa ds. urbanistyki i architektury CABE (Commission for Architecture and the Built Environment) nagrodziła projekt, określając go mianem inteligentnej i ekologicznej inwestycji. Na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za zapewnienie źródeł finansowania projektu rewitalizacji terenów starej elektrowni w Battersea w Londynie została wybrana firma Cushman & Wakefield, świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 231 biurach w 58 krajach. Powołany do realizacji zlecenia specjalny zespół będzie szukał inwestorów w obu Amerykach, regionie EMEA (tzn. Europy, Środkowego Wschodu i Afryki), Azji i Pacyfiku. Rozpoczęcie kampanii marketingowej planowane jest na przełomie wiosny i lata.

Wydanie: 1/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail