Jakie skutki wywołał wybuch wulkanu Eyjafjoell na Islandii?

rt_2010_05-15.jpgHeike Birlenbach,
vice president Division Milano,
Lufthansa Italia


Erupcja wulkanu na Islandii nastąpiła w wyjątkowo niefortunnym dla nas momencie, bo spodziewaliśmy się, że właśnie kwiecień okaże się naszym najlepszym miesiącem od początku działalności. Bardzo dobrze sprzedawała się oferta Lufthansa Italia, mieliśmy bardzo, bardzo duże obłożenie i w tym momencie wybuchł wulkan. Kosztowało nas to pięć dni całkowitego przestoju, kiedy samoloty nie mogły latać. Poza tym w kolejnych dniach też trzeba było anulować niektóre podróże - w sumie nie odbyło się 160 lotów. A ponieważ dotyczyło to tras europejskich, tych lotów nie można było poprzesuwać tak, aby odrobić straty, bo ludzie nie chcieli czekać w nieskończoność na lotniskach na zmianę pogody, tylko organizowali sobie powrót do domów czy innych zamierzonych destynacji innymi środkami lokomocji: pociągami, wynajętymi samochodami. Z kolei większość Włochów, która planowała podróże, po prostu została w domu. W rezultacie to był dla nas ogromny cios finansowy. Nie mam danych szacunkowych dla Lufthansa Italia, ale cała grupa Lufthansa straciła w ten jeden tydzień ok. 200 mln euro (cały wywiad na str. 14-17).


Joan Mesquida,
Sekretarz Stanu ds. Turystyki w rządzie Hiszpanii

Wydanie: 2/2010, GŁOS BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail