Festiwal CHOPIN OPEN

450 artystów, w tym 60 solistów, 15 dyrygentów, 20 orkiestr i zespołów z całego świata uświetni międzynarodowy Festiwal CHOPIN OPEN La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki. Blisko 120 koncertów usłyszymy 11-13 czerwca w Warszawie. Na festiwalu wystąpią światowej sławy artyści. Będą to m.in.: wokalistki Barbara Hendrics i Olga Pasiecznik, pianiści Boris Berezovsky (po raz pierwszy w Polsce), Anne Queffélec i Abdel Rahman El Bacha, klawesynista Pierre Hantaì dyrygenci: Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Marc Minkowski, Krzysztof Penderecki, George Tchitchinadze, Antoni Wit, chór Ensemble Vocal de Lausanne, dyrygent Michel Corboz, zespół Ricercar Consort, dyrygent Philippe Pierlot - viola da gamba, orkiestry: Sinfonia Varsovia, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Sinfonia Iuventus, Musica Viva oraz zespoły Levity Trio i Motion Trio.


Organizowany po raz pierwszy w Polsce festiwal odbędzie się w kilku miejscach stolicy: w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Teatrze Narodowym oraz namiocie ustawionym na placu Teatralnym. W czasie Festiwalu sale koncertowe obu teatrów będą nosiły nazwy nawiązujące do francuskiego epizodu z życia Fryderyka Chopina, będzie więc Sala Fontana, Sala Delacroix, Sala George Sand, Sala Pleyel, Sala Nohant, Sala Pianopolis. Festiwal CHOPIN OPEN wyróżnia atrakcyjna i niekonwencjonalna forma prezentacji muzyki klasycznej oraz otwarta i przyjazna dla odbiorców koncepcja - publiczność festiwalowa będzie mogła uczestniczyć w wielu koncertach oraz przemieszczać się w obrębie obiektów festiwalowych, co w praktyce oznacza możliwość samodzielnego komponowania własnego programu.


W programie imprezy znajdą się nie tylko utwory Chopina. Zaskakująco tanie będą bilety: 5, 7 i 10 zł. La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki to festiwal muzyczny wymyślony i prowadzony przez RenéMartina. Po raz pierwszy odbył się we francuskim Nantes w 1995 roku. Wkrótce potem edycje Festiwalu przeniosły się do Lizbony (2000 rok), Bilbao (2002), Tokio (2005 rok), Rio de Janeiro (2007) oraz Warszawy (2010). Każdego roku organizatorzy wybierają muzycznych patronów (w tym roku jest to Fryderyk Chopin), których muzyka rozbrzmiewa podczas Festiwalu. Koncerty odbywają się od rana do wieczora w kilku salach, w tym samym budynku i w tym samym czasie. Każdy z nich trwa nie dłużej niż godzinę (zwykle 45 minut). www.chopinopen.pl, www.sinfoniavarsovia.org.Wydanie: 2/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail