Grecja nadal otwarta

Ambasada Grecji, kraju, który pogrążył się w kryzysie finansowym, wystosowała następujący komunikat: "Uważamy, że obrazy, ukazujące niedawne zamieszki w centrum greckiej stolicy, są krzywdzące dla Grecji, gdyż przedstawiają ją jako "państwo tonące w przemocy".


Ze względu na fakt, iż uważamy, że dobrze poinformowany turysta to turysta, który może dokonać prawidłowych wyborów, pragniemy uspokoić wielu Polaków, przyjaciół Grecji, którzy zastanawiają się nad wybraniem naszego kraju, jako miejsca na letnie wakacje, i przekazać, że zamieszki mają charakter tymczasowy. (...) Oczywiście są organizowane protesty, tak jak ma to miejsce we wszystkich państwach demokratycznych. Jednak protesty nie wpływają na ruch turystyczny i na zainteresowanie turystów, pragnących odwiedzić Grecję. Kraj traktowany jako całość pozostaje atrakcyjny i spokojny jak zawsze - podobnie nietknięte przez kryzys finansowy pozostają błękitne morze, tradycyjne wyspy i miły grecki klimat. (É) Grecy, posiadając duże doświadczenie w dziedzinie turystyki, znają ogromną wartość tejże gałęzi dla greckiej gospodarki i podejmą wszelkie niezbędne starania, by nie tylko strajki, ale również i kryzys finansowy nie wpłynął na turystykę. Przeciwnie, podejmowane są starania, by produkt turystyczny uległ dodatkowej poprawie i stał się bardziej atrakcyjny." (więcej na stronie internetowej RT i Ambasady Grecji).


Wydanie: 2/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail