Turystyka i rekreacja bez barier?

rt_2010_05-28.jpgJednym z wielu sposobów, by pomóc osobom niepełnosprawnym, jest umożliwienie im pełnego dostępu do wielorakich form uprawiania turystyki i rekreacji. Wciąż jest jednak mało ofert przygotowanych z myślą o grupie osób niepełnosprawnych. Z pewnością nie ułatwia im to pełnego uczestnictwa w życiu publicznym oraz realizacji indywidualnych potrzeb turystycznych.


Polska baza turystyczna jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo w bardzo niskim stopniu. Dopiero w 2010 r. uzyskamy pełne dane GUS dotyczące stanu bazy noclegowej w kontekście ich przystosowania dla niepełnosprawnych. Jeśli mówimy o osobach niepełnosprawnych: obiekt hotelowy powinien spełniać nie tylko wymogi bezpieczeństwa, ale również gościnności przez wszystkich pracowników. Oprócz barier natury psychicznej, osoby niepełnosprawne najczęściej przy uprawianiu turystyki napotykają utrudnienia urbanistyczne (np. brak oznakowania kolorem lub fakturą elementów pionowych i poziomych), architektoniczne (np. schody, poziomy nachylenia podjazdów, wąskie korytarze), a także ekonomiczne (brak wystarczających środków finansowych). Niezwykle istotnym elementem jest znajomość zasad postępowania z osobami o różnych dysfunkcjach.


Osobom niewidomym, w zależności od...

Wydanie: 2/2010, OPINIE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail