Kraj Środka od środka

rt_2010_05-2.jpgWielka szkoda, że bezpośrednie loty z Polski do Pekinu, z pompą zainaugurowane dwa lata temu przez LOT w związku z igrzyskami olimpijskimi, skończyły się tak szybko. Znowu trzeba latać z przesiadkami, zwykle przez Moskwę (najpierw LOT, dalej Aerofłot), przez Helsinki (Finnair) lub Sztokholm (Air China).


Niestety Chińska Republika Ludowa to wciąż jeden z krajów, które wymagają od Polaków wiz - standardowe kosztują 220 zł dla turystów indywidualnych i 180 zł w przypadku grup, a wyrabia się je w ambasadzie Chin w Warszawie (informacje na www.chinaembassy.org.pl). Na szczęście po wylądowaniu na miejscu wszystko idzie zwykle jak z płatka, bo Chińczycy obsługę gości z zagranicy opanowali do perfekcji.


W sumie jedyny problem może stanowić nieznajomość chińskiego, choć w przypadku grup i tak jesteśmy pod opieką na ogół dobrze mówiących po angielsku i kompetentnych przewodników. Trochę gorzej, kiedy zostajemy sami - nawet w hotelach czy w pociągach (dość często korzysta się w Chinach z połączeń kolejowych), z dogadywaniem się mogą być problemy. Trzeba jednak przyznać, że Chińczycy są ogólnie mili i chętni do pomocy. A że nie rozumiemy, co do nas mówią? Nie ma problemu, mając kartkę i długopis chętnie napiszą, o co chodzi. Oczywiście swoimi "krzaczkami".

rt_2010_05-44.jpg

Co do hoteli to...

Wydanie: 2/2010, KRYTYCZNYM OKIEM
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail