Dama z łasiczką w Warszawie

To popularny tytuł słynnego płótna Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem", który wraz z "Krajobrazem z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta Harmensza van Rijn na czas remontu Muzeum Książąt Czartoryskich prezentowane są w Zamku Królewskim w Warszawie. Warto dodać, że oprócz "Krajobrazu..." z kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich jest okazja do podziwiania innych obrazów holenderskiego mistrza, zgromadzonych na stołecznym zamku: "Uczony przy pulpicie" i "Dziewczyna w ramie obrazu".

Oprócz nich można obejrzeć kilkadziesiąt innych obrazów z tej kolekcji (m.in. pędzla niderlandzkiego mistrza Dirka Boutsa i Jeana PierreŐa Norblina), a także wyroby rzemiosła europejskiego oraz blisko- i dalekowschodniego. Planowany pokaz jest wynikiem uzgodnień pomiędzy Zarządem Fundacji Książąt Czartoryskich oraz dyrekcjami Muzeum Narodowego w Krakowie i Zamku Królewskiego w Warszawie. Komisarzami wystawy są: Przemysław Mrozowski i Artur Badach (Ośrodek Sztuki). Projekt scenografii wystawy wykonały: űaneta Govenlock i Violetta Damięcka. 18 maja - 30 września 2010 r. Zamek Królewski w Warszawie - Leonardo da Vinci - "Dama z gronostajem" i inne arcydzieła ze zbiorów Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie - ekspozycja dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz.: 10.00 - 18.00, w soboty - od godz. 10.00 do 20.00, w niedziele - od 11.00 do 20.00. Ostatnie wejście - na godzinę przed zamknięciem. Ceny biletów: 15 zł - bilet normalny; 10 zł - ulgowy.
Wydanie: 3/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail