Nie tylko dla wodniaków

Szerokie, piaszczyste plaże, zabytki, pomniki przyrody i parki narodowe pełne wszelakiego zwierza, w tym tego najbardziej "grubego", czyli żubrów, doskonale przygotowane szlaki rowerowe i wodne, a także położenie przy granicy z Niemcami oraz Duńczykami i Szwedami (przez Bałtyk) sprawiają, że Zachodniopomorskie jest jednym z najciekawszych regionów do zaproponowania Polakom na wypoczynek.


rt_2010_06-4.jpg

Trzeba przyznać, że to województwo potrafi się promować, więc wystarczy, że organizator turystyki zajrzy na stronę Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a właściwie program ma już gotowy. Dokładnie opisane są tu wszystkie atrakcje regionu, szlaki oraz atrakcje aktywnego wypoczynku oraz możliwości skorzystania z ofert agroturystycznych. Fakt, że Zachodniopomorskie należało do województw najmniej dotkniętych tegoroczną powodzią, może okazać się dodatkowym wabikiem.


Co pokazać?

Oczywiście Szczecin, a w nim renesansowy Zamek Książąt Pomorskich, XX-wieczny. Wały Chrobrego z widokiem na port, kanały i jez. Dąbie - jedyne w Polsce, przy którego brzegach mogą cumować jachty pełnomorskie, starówkę ze studnią czarownic w rynku. Zachodniopomorskie to kraina zamków i pałaców, z których najciekawsze to: Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, Stary i Nowy Zamek w Płotach (pow. gryficki), wielki neogotycki XIX w. pałac w Rybokartach (gmina i powiat Gryfice), eklektyczny pałac Ploetzów w Stuchowie (pow. kamieński) oraz jeden z cenniejszych na Pomorzu XVIII-w.Dwór Myśliwski hr. Bogusława Bodo Flemminga w Świerznie (pow. kamieński). Liczne są tu też...

Wydanie: 3/2010, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail