Powódź

Anna Kłossowska
Współpraca Kuba Sobieralski (Wrocław)
(źródła: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, TVP1, TVN24, wojewódzkie
i miejskie strony www)


rt_2010_06-38.jpg

Znacznie większych spustoszeń niż powódź dokonał w świadomości odbiorców - potencjalnych turystów - przekaz medialny płynący z dotkniętych nią terenów. Tam, gdzie sensacja zagłuszyła zdrowy rozsądek i zwykłą, dziennikarską rzetelność, liczone są teraz nie tylko materialne straty po przejściu wielkiej wody, ale finansowe skutki spadku przyjazdów, który może się utrzymywać jeszcze na długo po kataklizmie. Ponieważ w momencie oddawania tego numeru do druku druga fala powodziowa jeszcze przechodziła przez kraj, a zapowiadana była kolejna - raport ten jest siłą rzeczy częściowy. Z pomocą reprezentantów lokalnych omawiamy sytuację pod kątem możliwości uprawiania turystyki w kilku wybranych województwach, o których wyjątkowo dużo czytaliśmy w doniesieniach prasowych.


Świętokrzyskie

- Mimo powodzi, która nawiedziła województwo świętokrzyskie, największe atrakcje regionu nie ucierpiały od żywiołu - zaznacza Iwona Sinkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w mailu do RT. - W mediach głośno jest o tragedii, która dotknęła prawobrzeżny Sandomierz i jego mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że ucierpiała zabytkowa część. Stare miasto z zamkiem, sandomierską katedrą, ratuszem czy Bramą Opatowską to lewobrzeżny Sandomierz, położony na wysokiej skarpie i tam - na szczęście - nie ma problemów związanych z powodzią.


Ucierpiał jedynie nisko położony Bulwar Piłsudskiego - tereny rekreacyjno-spacerowe nad samą Wisłą. Można powiedzieć, że to atrakcja turystyczna "w budowie". Inwestycja nie była jeszcze zakończona i tam woda niestety poczyniła znaczne szkody. Generalnie Sandomierz czeka na turystów, wszystkie zabytki i najatrakcyjniejsze miejsca są dostępne, nie ma też problemu z dotarciem do miasta - dodaje Iwona Sinkiewicz.


Aby upewnić się, że sandomierskie zabytki w żaden sposób nie doznały uszczerbku, można zajrzeć na oficjalną stronę Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, która znajduje się pod adresem: www.sandomierz.pl, gdzie dwie kamery on-line na bieżąco pokazują widoki na Rynek Starego Miasta. Nie ma także żadnego zagrożenia epidemiologicznego, bowiem woda płynąca w mieszkaniach i domach w Sandomierzu ma swoje ujęcie w miejscowości Romanówka na terenie gminy Dwikozy, która jest oddalona od Sandomierza o 14 km i pochodzi z niezwykle czystych źródeł głębinowych. Jak dowiedzieliśmy się w świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, mimo dramatycznych komunikatów prasowych, nie ucierpiał Pacanów i Koziołek Matołek czeka na dzieci, które najwyraźniej są bardziej...

Wydanie: 3/2010, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail