Dlaczego Warszawa powinna otrzymać tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.?

rt_2010_07-17.jpgEwa Czeszejko-Sochacka,
Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.


Pomysłodawcą corocznego wybierania Europejskiej Stolicy Kultury była minister kultury Grecji Melina Mercouri. Pierwszy tytuł ESK przypadł w 1985 r. Atenom. ESK to najpoważniejszy program kulturalny Unii Europejskiej skierowany do miast. Inicjatywa ESK korzystnie wpływa na rozwój turystyki i kultury w wybranych miastach, prowadzi do konsolidacji środowisk twórczych, wyzwala w mieszkańcach poczucie dumy i pomaga w rozwiązaniu problemów miasta. Warszawa jako stolica stwarza szanse na pokazanie Europie, co polska kultura ma do zaoferowania. Dzięki udziałowi w konkursie ESK stolica Polski poszerzy swój wizerunek z centrum biznesu i polityki o aspekt kulturalny, stając się miejscem rozpoznawalnym wśród światowych turystów poszukujących wrażeń z dziedzin kultury i sztuki. W przypadku uzyskania przez Warszawę tytułu ESK 2016 liczymy się z niebywałym wzrostem zainteresowania ze strony turystów i ludzi kultury. Przypomnę, że Liverpool jako ESK 2008 liczył na przyjazd 2 milionów turystów, a przyjął ich 12 milionów. Atutami Warszawy w tym konkursie są: jej twórcza energia oraz kreatywność mieszkańców, postać Fryderyka Chopina (tak jak The Beatles w przypadku...

Wydanie: 3/2010, GŁOS BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail