Byliśmy na Święcie Wisły

Słońce „jak brzytew”, łagodzone lekkim wiaterkiem, sprzyjało tegorocznym obchodom Święta Wisły, na które zaproszony został również Rynek Turystyczny. Degustowaliśmy lokalne, małopolskie specjały, badaliśmy szlaki, nie tylko rowerowe, Łódzkiego, fotografowaliśmy Syrenkę, kibicowaliśmy zwycięzcom Konkursu Eden i pływaliśmy stateczkiem po Królowej Rzek.


Tegoroczne obchody Święta Wisły 26–27 czerwca, dzięki niespodziewanie korzystnej aurze – był to chyba pierwszy ciepły weekend w tym roku – zgromadziły tysiące warszawiaków na pikniku. W bogatym programie były biegi smoczych łodzi, pokazy poduszkowców, parady kajaków, regaty w klasie Open, którym przygrywały liczne zespoły, w tym Elektryczne Gitary.


Pod namiotami Regionalnej Organizacji Turystycznej woj. łódzkiego, Podlasia, Małopolski i Stołecznego Biura Turystyki – organizatora imprezy, kłębiły się tłumy, zwłaszcza że temu ostatniemu patronowała urodziwa Syrenka. Dolina i Bagna Biebrzy to tegoroczny zwycięzca Międzynarodowego Konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN) 2010. Ta edycja poświęcona była TURYSTYCE WODNEJ. W konkursie wzięło udział 21 destynacji: 16 poddano ocenie przez jury, natomiast 5 zostało wykluczonych z powodu niespełnienia warunków dopuszczających. Jury w składzie pięciu niezależnych sędziów – ekspertów turystyki – jako Najlepszą Europejską Destynację wybrało Dolinę i Bagna Biebrzy (województwo podlaskie). Wyróżniono również 4 inne destynacje: 2. miejsce: Dolina Baryczy (województwo dolnośląskie), 3. miejsce: Międzyodrze – labirynty Doliny Dolnej Odry (województwo zachodniopomorskie), 4. miejsce: Jezioro Drawsko – przystań nad brzegiem (województwo zachodniopomorskie) i 5. miejsce: Pętla Żuławska (województwo pomorskie). Dyplomy wręczono podczas Święta Wisły. Rejs statkiem po Wiśle upewnił nas, że po powodzi sytuacja wróciła do normy, a widoki z wody na Stare Miasto, mosty i spotkania z wodnym ptactwem to wspaniałe atrakcje. Uczestnicy wiślanego rejsu otrzymali w prezencie medal wybity w… czekoladzie z okazji 10 urodzin Polskiej Organizacji Turystycznej.Wydanie: 3/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail