Pokazać Łódź niebanalnie

Każdy z nas chciałby odwiedzić plenery najbardziej znanych polskich filmów: Ziemi Obiecanej, Stawki większej niż życie, Kariery Nikodema Dyzmy, Vabank I i II czy Ucieczki z kina wolność. Rynkowi Turystycznemu się to udało, dzięki zaproszeniu Regionalnej Organizacji Turystycznej w Łodzi, która poleciła nam doskonałą firmę przewodnicką – Explore Łódź.


Jej szefową jest Marta Wawrzyniak, absolwentka geografii, turyzmu i hotelarstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz doktorantka w Instytucie Geografii Miast i Turyzmu, pilotka wycieczek po Polsce i przewodniczka po Łodzi, która jest współautorką Szlaku Dziedzictwa Filmowego Łodzi (www.filmowalodz.pl). Zwiedzanie z panią Martą nigdy nie jest banalne, bo w ofercie biura są trasy stworzone przez nią i dopasowane do indywidualnych zainteresowań i potrzeb klienta. Na stronie www.explorelodz.pl, w poszczególnych zakładkach, czekają propozycje dla firm, szkół, rodziny oraz tematu wycieczek z zakresu turystyki kulturowej. Interesujące są zwłaszcza oferty tej ostatniej, jak: podróż szlakiem plenerów filmowych po Łodzi, szlakami literackimi, kulinarnymi, zabytków techniki, sanktuariów, folkloru lub UNESCO, ale i ścieżkami świętych po Polsce. Nie brak też ofert związanych z rokiem Chopina czy propozycji dla podróżników-melomanów albo fascynatów innymi kulturami (m.in. żydowską). Biuro to poleca Regionalna Organizacja Turystyczna i my sami – to dobry adres dla tych biur, którym zależy na satysfakcji klienta, również zagranicznego – pani Marta oprowadza bowiem po francusku i angielsku.

Wydanie: 3/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail