Wakacje w kraju czy za granicą?

rt_2010_07-55.jpgHiszpania, Francja, Włochy, Wielka Brytania i Niemcy – to najpopularniejsze cele wakacji Europejczyków. Polacy wybierają natomiast najczęściej Wielką Brytanię, Irlandię, Holandię, Francję i Niemcy. Tak wynika przynajmniej z najnowszego e-barometru – dorocznego Raportu firmy ubezpieczeniowej Mondial Assistance, poświęconego wakacyjnym kierunkom wyjazdów Europejczyków, oraz Raportu Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl analizującego wakacje Polaków. Z kolei wg Dziennika Gazety Prawnej coraz chętniej wybieramy urlop w kraju.


Wybór urlopowy mieszkańców zachodniej części naszego kontynentu wcale nie dziwi – to pokłosie kryzysu 2009 r., na który nałożyły się jeszcze problemy ekonomiczne Grecji rzutujące też na inne państwa. Większość po prostu wybiera urlop we własnym kraju, bo po pierwsze taniej, a po drugie wspiera to rodzimą turystykę – wnika z raportu MA. Tak czyni 46% Hiszpanów, 37% Niemców, 30% Włochów i 24% Francuzów. W przypadku Polaków ta statystyka też nie zastanawia, gdy weźmiemy pod uwagę, że autorzy raportu nie oddzielili wyjazdów stricte wypoczynkowych od tych zarobkowych....

Wydanie: 3/2010, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail