Czy i w jakim stopniu na wyniki finansowe I półrocza 2010 r. wpłynęły: katastrofa smoleńska i związana z nią żałoba narodowa, wybuch wulkanu, powódź?

rt_2010_08-77.jpgPiotr Zawistowski,
prezes zarządu biura podróży Triada


Przeciągająca się erupcja wulkanu na Islandii, katastrofa lotnicza w Smoleńsku, a także powódź negatywnie wpłynęły na sprzedaż produktów turystycznych w pierwszym półroczu. Zapewne sprzedaż w 2010 roku będzie niższa niż roku ubiegłym. Z sygnałów docierających z rynku wynika, że w bieżącym roku w porównaniu z okresem analogicznym liczba klientów może spaść o około 15 proc. Jednak pod względem wartości wykupowanych wycieczek zasadniczej zmiany nie ma. Średnia cena wyjazdów jest natomiast podobna do tej z ubiegłego roku. Na uwagę zasługuje fakt, że wyraźnie widoczny jest wzrost liczby klientów zainteresowanych najdroższymi ofertami – all inclusive. Najpopularniejszymi kierunkami urlopowymi niezmiennie są kraje od lat wybierane przez polskich turystów, a więc Grecja, Turcja i Egipt. Należy zauważyć, że Grecja utrzymała się w...

Wydanie: 4/2010, GŁOS BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail