Jak działają Fundusze Europejskie?

Trasy rowerowe Polski Wschodniej, gdański teatr szekspirowski, rewitalizacja zamojskiej starówki to tylko trzy z wielu projektów, które uzyskały dofinansowanie z UE. Gdyby nie te pieniądze, większość z nich zapewne nie mogłaby zostać zrealizowana.
Na początku września ruszyła ogólnopolska kampania informująca o efektach działania unijnych funduszy. Blisko połowa z przyznanych Polsce 67,3 mld euro jest już zagospodarowana. Jak te środki przełożyły się na korzyści konkretnych branż i grup społecznych, pokazuje trwająca właśnie kampania medialna pod hasłem „Jak działają Fundusze Europejskie”, która potrwa do lutego przyszłego roku. W Galerii projektów na Portalu Funduszy Europejskich znajduje się wykaz blisko 200 projektów realizowanych ze wszystkich programów krajowych i regionalnych. Jest wśród nich sporo z zakresu turystyki. Oto kilka z nich: Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – projektodawca: Samorządy pięciu województw Polski Wschodniej, lokalizacja: pięć województw Polski Wschodniej, Program Rozwój Polski Wschodniej, wartość projektu 195 mln zł, z czego 149 mln 900 tys. zł z UE. Celem projektu jest stworzenie podstawowej infrastruktury związanej z obsługą ruchu rowerowego. Projekt zakłada budowę spójnej trasy rowerowej, która umożliwi ponadregionalną turystykę rowerową, łączącą pięć województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Rewitalizacja terenu pofolwarcznego w Prusimiu na skansen Olenderski.

Wydanie: 5/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail