Uzdrowiskowy klaster

Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka „Uzdrowiska-Perły Polski Wschodniej” rozpoczął intensywną promocję podmiotów turystycznych i gmin ze wschodniego regionu Polski. Na spotkaniu 31 sierpnia w Kielnarowej omówiono plan i strategię działania Klastra. W marcu br. w ramach projektu uruchomiono Biuro Klastra, którego zadaniem jest przyjmowanie nowych członków z branży uzdrowiskowej, turystycznej i podmiotów kooperujących z tymi branżami. Powstały rok temu klaster początkowo zrzeszał kilkanaście podmiotów: przedsiębiorców i samorządy gminne z 5 gmin uzdrowiskowych woj. podkarpackiego (Rymanów, Iwonicz-Zdrój, Horyniec -Zdrój) i woj. świętokrzyskiego (Busko-Zdrój, Solec-Zdrój) oraz uczelnie – Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (koordynator) oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu, a także dwie jednostki o charakterze doradczym, wspierające przedsięwzięcia biznesowe –Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości w Rzeszowie i Centrum Wspierania Biznesu Sp. z o.o. w Rzeszowie. Ostatnio do współpracy klastrowej przystąpiła Gmina Solina, a kolejne siedem podmiotów złożyło taką deklarację. Do końca września zostanie przeprowadzona analiza potencjału uzdrowisk i gmin uzdrowiskowych, która będzie stanowić punkt wyjścia do opracowania kompleksowej strategii rozwoju i działalności Klastra. Do końca tego roku Biuro Klastra zamierza też nawiązać współpracę z innymi jednostkami o podobnym charakterze na terenie Polski Wschodniej. Kluczowym produktem dla Klastra będzie nowoczesna informatyczna platforma komunikacyjna.


Wszystkie podmioty (uzdrowiska, sanatoria, podmioty turystyczne i noclegowe, lokale gastronomiczne) będą posiadać własne serwisy, stanowiące integralną część platformy Klastra. Każdy serwis może zawierać np.: sklep internetowy, galerię zdjęć, system ankiet oceniających dany podmiot, wirtualne biuro turystyczne, za pomocą którego będzie można m.in. dokonywać rezerwacji w wybranych przez siebie uzdrowiskach, sanatoriach itp. Promowanie uzdrowisk Polski Wschodniej ma doprowadzić do zwiększenia liczby turystów odwiedzających region i poprawić jakość życia mieszkańców obszaru objętego działaniem Klastra.

Wydanie: 5/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail