Nowy prezes SAS wybrany

Rada Zarządzająca SAS AB mianowała Rickarda Gustafsona na stanowisko nowego Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Grupy SAS. Rickard Gustafson ma 46 lat i pełni obecnie funkcję Dyrektora Zarządzającego w grupie ubezpieczeniowej Codan/Trygg-Hansa. Obecny Prezes i Dyrektor Zarządzający Grupy SAS, Mats Jansson, odejdzie ze stanowiska z dniem 1 października 2010 r. Rickard Gustafson obejmie jego funkcję nie później niż w marcu 2011 r. Do tego momentu obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił John Dueholm, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający SAS.


Nowy prezes Grupy SAS jest osobą otwartą, o silnej motywacji i pełną energii. Ukończył Uniwerystet Linköping w Szwecji (notabene znajduje się tam baza szwedzkich samolotów wielozadaniowych Gripen) z tytułem dyplomowanego inżyniera w dziedzinie ekonomii przemysłowej (industrial economy), zdobytym w Instytucie Technologii. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku. SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu „Star Alliance”, który powstał w 1997 r. jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.

Wydanie: 5/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail