Czym latają turyści?

rt_2010_09-17.jpgCoraz większy wybór modeli i typów samolotów, jakie oferują linie czarterowe, umożliwia coraz lepsze dopasowanie odpowiednich maszyn do potrzeb biura podróży. Prezentujemy poniżej opisy kilku modeli oferowanych przez poważnych graczy na tym rynku.


Polski rynek czarterowy, pomimo sporów dotyczących ram prawnych, w jakich powinien działać, stale się rozwija. Coraz więcej linii lotniczych oferuje na nim swoje usługi. Dotyczy to nie tylko kolejnych graczy, którzy operując z zagranicy obsługiwali loty czarterowe z i do Polski. Do niedawna zarejestrowane w Polsce były de facto tylko dwie linie świadczące usługi czarterowania dużych samolotów pasażerskich. Były to PLL LOT (od zeszłego reku z marką LOT Charters) oraz Air Italy. Obecnie w rejestrze prowadzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego pojawili się nowi przewoźnicy. Są to Yes Airways, FlyLAL, Enter Air. Pojawia się więc coraz większa ilość modeli samolotów, jakie można wyczarterować. Wyczerpująca informacja o tym, czym poleci na urlop dociekliwy klient, może ułatwić mu podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie imprezy. Warto więc znać choć podstawowe informacje o poszczególnych modelach, jakie obsługują linie czarterowe na naszym rynku. Pod względem producentów samolotów w Polsce zdecydowanie dominuje Boeing. Maszyny tej firmy używane są przez głównych graczy na tym rynku. Dotyczy to zresztą nie tylko linii zarejestrowanych w Polsce, ale również innych linii wykonujących loty z i do Polski. Najbogatszą ofertę samolotów pod względem typów ma LOT Charters. W jego flocie znajdują się samoloty trzech firm. Poza wspomnianym amerykańskim Boeingiem są to również brazylijski Embraer, oraz włosko-francuskie ATR-y.


Linie LOT Charters

Linie będące marką naszego narodowego przewoźnika PLL LOT, choć działają na rynku zaledwie od ubiegłego roku, są najpoważniejszym graczem. Dzięki doskonałemu zapleczu, jakie oferuje firma matka LOT, Charters dysponuje sporą i, co ważne, zróżnicowaną flotą powietrzną.


Boeing 767-300 ER

Zasięg tego długodystansowego samolotu wynosi 11 700 km. Maksymalna prędkość rejsowa 900 km/h (ekonomiczna wynosi 850 km/h). Jednorazowo na pokład zabiera 243 pasażerów. Długość tego samolotu wynosi: 54,94 m, rozpiętość...

Wydanie: 5/2010, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail