Kierunek: ADRENALINA

17−18 listopada odbędą się w stolicy Targi imprez i podróży „Adrenalina”. Jakby na zamówienie Skyscanner opublikował 5 miejsc, w których spędzenie krótkiego urlopu podwyższy poziom adrenaliny do maksimum. To dobra wskazówka dla touroperatorów szukających dla klientów tego typu rozrywek.


Ferrari World, Abu Dhabi

Park rozrywki Ferrari World w Abu Dhabi, znajdujący się obok toru Formuły 1, ma być największą adrenalinową atrakcją na świecie. Na przejażdżkę „czerwoną strzałą” w parku rozrywki znajdzie się na pewno wielu chętnych. Podobnie jak na rundkę najszybszym na świecie rollercoasterem Formula Rossa, który osiąga prędkość od zera do „setki” w dwie sekundy. Do dyspozycji prawdziwych miłośników Formuły 1 jest także specjalna kabina, w której delikwent poddawany jest przeciążeniom, jakich doznają kierowcy F1, oraz symulatory wyścigowe i specjalna szkółka dla młodych kierowców, gdzie mogą przetestować swoje umiejętności.


Pływanie z krokodylami, Australia


Tym, którzy są na tyle odważni, by pływać z jednym z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie, polecamy Crocosaurus Cove w Darwin. Śmiałkowie wchodzą do tzw. „klatki śmierci”, która zanurzana jest na głębokość ok. 4,5 m w wodzie − wokół krążą krokodyle, a wiele z nich osiąga rozmiary ponad 4 m.


Biegi z bykami, Hiszpania

Odbywające się od XIV stulecia w Pampelunie biegi z bykami przyciągają co roku śmiałków z całego świata. Impreza polega na tym, że w tłum tysięcy ludzi zgromadzonych wzdłuż wąskiej ulicy wypuszcza się gromadę rozjuszonych byków, przed którymi ludzie ci uciekają. Sztuka polega na tym, aby trzymać się na tyle blisko byków, żeby jednocześnie widzieć białka ich wściekłych oczu i uniknąć ich śmiercionośnych rogów. Wielu nieszczęśników poniosło śmierć w biegach z bykami, mimo to impreza cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem u miłośników dużej dawki adrenaliny.


Skoki na bungee, Macau

W Macau, często określanym mianem azjatyckiego Las Vegas, znajduje się drapacz chmur Macau Tower o wysokości 233 m, którego szczyt służy wielbicielom najdłuższych skoków bungee za punkt zaczepienia. Przyjemność spadania z prędkością 220 km/h, która trwa 5 sekund, kosztuje śmiałków w przeliczeniu około 500 zł.


Nurkowanie z rekinami, RPA

Ostatnia opcja to wyprawa na wyspę Dyer Island do ośrodka White Shark Adventure, gdzie chętni o mstalowych nerwach mogą zanurkować w specjalnie do tego celu zbudowanej klatki, z galwanizowanej stali, mieszczącej 5 osób. Tuż obok czyhają paszcze rekinów. Skyscanner jest najpopularniejszą wyszukiwarką lotów w Europie, umożliwia bieżące porównanie cen lotów na ponad 670 tysiącach tras ponad 600 linii lotniczych. www.skyscanner.pl

Wydanie: 6/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail