Portugalia – inspiracje na 2011 rok

Koniec roku sprzyja refleksji nad tym, co minęło. Jest także doskonałym momentem na przygotowanie planów na nadchodzący rok: nowe postanowienia, lista rzeczy do zrobienia, cele do osiągnięcia, miejsca do obejrzenia... Chcąc Państwu pomóc w tym, żeby 2011 rok był jeszcze ciekawszy od poprzedniego, przedstawiamy dwie najbardziej niezwykłe imprezy, w których będzie można wziąć udział w Portugalii w 2011 roku.


Święto Koszy w Tomar

2011 rok będzie naprawdę niezwykły. Dlaczego? Ponieważ odbędzie się w nim organizowana raz na cztery lata Festa dos Tabuleiros (Święto Koszy) - jedno z najbardziej widowiskowych świąt w Portugalii. Warto skorzystać ze sposobności i wziąć udział w tym barwnym wydarzeniu (02-11.07.2011 r.), do którego cała okolica przygotowuje się już kilka miesięcy wcześniej. Podczas ostatniego święta, które obchodzone było w 2007 roku, obecny był premier oraz prezydent Portugalii.


Z okazji Festa dos Tabuleiros całe miasteczko zdobione jest kolorowymi kwiatami (prawdziwymi oraz z bibuły). Dzieje się tak za sprawą konkursu na najlepszą dekorację ulicy (Ruas Populares Ornamentadas), podczas którego mieszkańcy Tomar prześcigają się w pomysłach na ozdobienie swoich „ruas”. Dzięki temu, w tym niezwykłym, świątecznym okresie można podziwiać piękne kobierce z kwiatów, udekorowane okna i balkony oraz urocze baldachimy z girland wiszące nad głowami przechodniów.


To nie jedyna atrakcja Święta Koszy. Oprócz konkursu ma miejsce m.in. tradycyjna procesja dzieci z koszami (Cortejo dos Rapazes) (3 lipca), będąca przedsmakiem tego, co nas czeka później, oraz odbywająca się przy muzyce i fajerwerkach parada byków (Cortejo do Mordomo) (8 lipca). Dzień przed główną uroczystością Festa dos Tabuleiros,...

Wydanie: 6/2010, DO POCZYTANIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail