Titanic Belfast − sposób na turystę

Chociaż nazwa Titanic kojarzy się z tragiczną katastrofą, jest ona jednocześnie tak nośna, że automatycznie przyciąga rzesze zainteresowanych. Tak było w przypadku słynnego filmu Camerona, ale i innych obrazów na ten temat. Tak jest też w przypadku Titanic Festival, który odbędzie się w maju tego roku w Belfaście.


Termin wydarzenia nie został wybrany przypadkowo – 31 maja 1910 r., czyli równo sto lat temu został zwodowany z ogromna pompą RMS Titanic, brytyjski transatlantyk należący do towarzystwa okrętowego White Line Star. Z kolei w maju 2012 r., z okazji stulecia dziewiczego, a zarazem ostatniego rejsu Titanica, otwarty zostanie budynek Titanic Belfast. Usytuowany w centrum miasta, w kwartale noszącym nazwę słynnego liniowca (Titanic Quarter), ma stać się miejscem, które musi zobaczyć każdy turysta odwiedzający Irlandię Północną. Z zewnątrz wyglądać ma jak cztery gigantyczne dzioby statku złożone razem na kształt gwiazdy – całość liczy 6 pięter. Z kolei szklana konstrukcja całości ma kojarzyć się z górą lodową, na której rozbił się statek. Historię jego powstania, produkcji w dokach portowych Belfastu oraz jednego, tragicznego rejsu można będzie poznać zwiedzając imponującą ekspozycję wewnątrz Titanic Belfast. W sklepie na turystów będą czekać titanikowe pamiątki.


Dla klientów korporacyjnych zarezerwowane są eleganckie, urządzone na wzór salonów Titanica sale na V i VI piętrze – w sumie będzie tu można przyjąć lunchem 750 osób. Jak widać, Belfast pragnie jak najwięcej turystycznie „ugrać” na Titaniku i jest to pomysł wart naśladowania. Jednocześnie trzeba podkreślić, że Titanic Festival to tylko jedna z kilkuset imprez kulturalnych, jakimi Irlandia chce w tym roku zaskoczyć zagranicznych gości. www.the-titanic.com/Titanic-Today/Attractions/ Titanic-Signature-Building.aspx, www.discoverireland.com

Wydanie: 9/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail