Łódzkie rowerowe

rt_2011_03-54.jpgNie ma tutaj morza, nie ma gór. Mimo to, a może właśnie dlatego Ziemia Łódzka należy do regionów, które najlepiej promują się w Polsce. Może zaważyła na tym niezasłużona opinia pokutująca wśród Polaków, że w regionie tym nic ciekawego nie ma do zwiedzania. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że za promocję i rozwój turystyki odpowiedzialni są coraz częściej ludzie, którzy traktują turystykę jako poważną gałąź turystyki. By jednak nią była, muszą być chętni do przyjazdu w dane miejsce.


I tak oto gospodarze Ziemi Łódzkiej promują na potęgę najmniejsze nawet atrakcje swego regionu, tworzą nowe trasy, szlaki. Jednym z niewątpliwym osiągnięć jest postawienie na turystykę rowerową. To, co zwłaszcza w Europie Zachodniej jest normą – ciekawie i bezpiecznie poprowadzone szlaki rowerowe prowadzące przez najciekawsze miejsca – w Polsce wciąż jest na poziomie raczkowania. W Łódzkiem jest inaczej. W samym mieście planowanych jest do końca dekady zbudowanie 250 kilometrów ścieżek rowerowych (istnieje ok. 70). 1 kwietnia 2011 (i to nie jest Prima aprilis) w Łodzi rozpocznie pracę nowy miejski urzędnik − oficer rowerowy. Jego powołanie jest następstwem podpisania przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską tzw. karty brukselskiej, która nakłada na miasto zobowiązanie zwiększenia ruchu rowerowego. W okolicach zaś miasta, bliższych i dalszych cykliści mają w czym wybierać. rt_2011_03-77.jpgWystarczy choćby przejrzeć wydaną przez Urząd Marszałkowski pozycję „Szlaki rowerowe województwa łódzkiego”, żeby...

Wydanie: 11/2010, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail