Nowa narciarska tradycja

Jeśli jest długi majowy weekend, to jedziemy na deski. Dokąd? To dobre pytanie.

rt_2011_03-74.jpg

W polskich stacjach narciarskich po śniegu w maju pozostaje wspomnienie. Oczywiście, tu i ówdzie można poślizgać się po śnieżnych łachach leżących gdzieś na trasach pod lasem, ale od dobrej dekady miłośnicy prawdziwego białego szaleństwa wybierają Alpy. To, co w majowy weekend wydaje się koniecznością, nawet w tzw. niskich sezonach (grudzień styczeń, druga połowa marca) wynika z kalkulacji, a jest ona, zwłaszcza dla mieszkańców południowej części Polski, prosta: przy bardzo już zbliżonych cenach karnetów w polskich i austriackich ośrodkach kilkudniowy, kilkuosobowy wypad w Alpy jednym autem to porównywalny wydatek do jednodniowych wypadów w polskie góry i nieporównywalne warunki do szusowania. Liczne włoskie stacje narciarskie, tak chętnie odwiedzane przez Polaków oferują już od marca aż do 5 maja tzw. freeski, jednak włoskie słońce zwykle robi swoje i poza lodowcami (najbliższy to Presena w Passo Tonale, ale wyciągi kręcą tu do 40 kwietnia). Austriackie ośrodki unikają sprzedawania złudzeń i trzymają się żelaznej zasady, że sezon zimowy kończy się równo z Wielkanocą. Oczywiście nie na lodowcach. A te, zwłaszcza na majowy weekend oprócz tras przygotowują liczne atrakcje. Na austriackich lodowcach trudno jednak liczyć na ofertę freeski. Tydzień obniżonych cen oferuje w ramach Sun Free lodowiec Kaunertal (30.04 − 07.05). Można tu jeździć do czerwca. Indywidualny turysta za 7 noclegów, 6-dniowy skipass i wstęp na basen musi zapłacić co najmniej 179 euro, hotel z HB − od 309 euro (karnet 6-dniowy to wydatek 145 euro a 3-dniowy − 57 euro).


W zamian szusujemy na 36 km tras na lodowcu (20 km to trasy łatwe, najdłuższa ma 2 km) i kolejnych 30 km do jazd poza trasami oraz jednym z najlepszych w Alpach funparków dla snowboardzistów. Do dolnej stacji kolejki na lodowiec na wysokości 2750 m n.p.m. w ramach Sun Free dojedziemy bezpłatnie (na tę drogę obowiązuje dodatkowa opłata). Już od 16 kwietnia do połowy maja w ramach Kaunertal ''Springclassics''na tamtejszych stokach będą odbywać się zawody, imprezy i różne pokazy.

Informacje:
Tourismusverband Tiroler Oberland-Kaunertal Feichten,
tel.: +43(0)5475/2920,
email: info@kaunertal.com; www.springclassics.at
infolinia: +43.5475.5566-0

rt_2011_03-75.jpg

Wydanie: 11/2010, TRENDY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail