Turystyczne targowanie na Podlasiu

W dniach 18−20 marca 2011 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się VI Podlaskie Targi Turystyczne. Na 56 stoiskach wystawowych i 20 stolikach reprezentowanych było ok. 665 instytucji (o 280 więcej niż w roku ubiegłym). Swoją ofertę na targach prezentowali wystawcy z Litwy: Centrum Informacji Turystycznej w Trokach, Centrum Informacji Turystycznej w Alytusie, Hotele grupy „Mikotelgroup” z Wilna, Uzdrowiska z Druskiennik, Uzdrowisko Birsztany oraz wystawcy z Polski. Podczas imprezy odbyły się Podlaskie Spotkania z Podróżami.


Na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie Czysty Świat odwiedzający mieli okazję porozmawiać z podróżnikami, kupić książki podróżnicze, obejrzeć eksponaty przywiezione z wojaży i spróbować egzotycznych potraw i napojów (m.in. yerba mate). Zaprezentowane zostały również wystawy fotograficzne: „Mustang − buddyjskie serce Himalajów” autorstwa Piotra Gawrzyała, „Szlak nadbużańskich grodzisk. Utrwalona magia miejsca” autorstwa Towarzystwa Ochrony Siedlisk „ProHabitat” oraz „Podlaskie Pejzaże – Cztery Pory Roku”. 19 marca, w ramach „Dnia Białostockiego”, prezentował się Białystok. Odwiedzający mieli okazję skosztować potraw przygotowanych przez białostockich kucharzy z restauracji należących do Białostockiego Szlaku Kulinarnego, wziąć udział w atrakcyjnych konkursach, posłuchać występu Zespołu Sarakina oraz podziwiać pokaz tancerzy grupy Fair Play. Podczas targów przyznano m.in. następujące nagrody:
  • za najlepszą prezentację stoiska – dla stoiska Starostwa Powiatowego w Białymstoku,
  • za najlepszą ofertę przyjazdową do regionu – dla stoiska Przedsiębiorstwa Turystycznego SZOT z Augustowa.
  • Nagroda publiczności za najciekawsze stoisko targowe – grawerton ufundowany przez firmę KajaSport otrzymało stoisko Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. VI Podlaskie Targi Turystyczne w ciągu 3 dni odwiedziło około 11 000 osób.

Wydanie: 12/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail