Minister zaprasza do Tunezji

Minister turystki i handlu Tunezji Mehdi Houas na konferencji prasowej w Warszawie opowiadał m.in. o planach podległego mu urzędu. W tym roku Tunezyjczycy nastawiają się przede wszystkim na przekonanie turystów, że w ich kraju jest bezpiecznie. Turystyka przynosiła każdego roku 7 proc. PKB kraju i starty w niej oddziałują na całą gospodarkę.


Co do planów na najbliższe lata Mehdi Houas podkreślił, że spróbuje dokonać pewnych zmian w strukturze turystycznej. Do tej pory prawie 80 proc. ofert dotyczyło pobytów nad morzem. Chodzi o zainteresowanie turystów z całego świata innymi regionami, o ożywienie terenów w głębi kraju. Pozwoli to również na lepsze poznanie kultury tunezyjskiej. Dobrą wiadomością jest to, że współpracą z Tunezyjczykami zainteresowani są inwestorzy z wielu krajów. Jest szansa więc na to, że szybko zaczną powstawać nowoczesne hotele, nowoczesna infrastruktura, dzięki której Tunezja będzie mogła konkurować na polu hotelarstwa z innymi popularnymi krajami w basenie Morza Śródziemnego. Jak podkreślił minister, Polska od lat jest bardzo ważnym rynkiem dla Tunezji. Już w ostatnim miesiącu zanotowano wzrost przyjazdów Polaków do Tunezji w porównaniu z rokiem ubiegłym i jest nadzieja, że polscy turyści wrócą do tego kraju równie licznie jak przed laty. Polacy to ambitni turyści, lubiący zwiedzać, a w Tunezji jest co robić oprócz opalania się nad plaży.

Wydanie: 1/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail